רשימת המשאלות מאת לורי נלסון ספילמן

סיקורה של גיל מרטנס

זה היה ספר החופשה המושלם שלי. מרגש, קולח, קליל לפרקים. אם כי אני חייבת להודות שמספר פעמים מצאתי את עצמי מוחה דמעות על שפת הבריכה. נו, תמיד אפשר להאשים את השמש הקופחת.

“רשימת המשאלות” מתחיל בצורה טרגית, אבל לאט לאט חושף בפנינו סיפור כל כך מרגש, שלדעתי כמעט בלתי אפשרי שלא למצוא בו נקודות השקה לחיים האישיים שלנו. כשאמה של ברט בולינג’ר, אליזבת, בעליה של חברת קוסמטיקה מוצלחת, נפטרת, מצפה לבתה הפתעה. במקום לרשת את משרת המנכ”לית, היא יורשת רשימה של משאלות שהיא עצמה הכינה בגיל 14. הצוואה של אמה דורשת ממנה להשלים את רשימת המשאלות, ואם תצליח, תירש ירושה מכובדת לאחר כשנה.

הרשימה, הכוללת פריטים כמו רכישת סוס, התאהבות, משרת הוראה, עזרה לחלשים ועוד, מעמתת את ברט עם החלומות שלה כילדה, וכמה היא התרחקה מהם במשך השנים. ניסיונותיה להשלים את הרשימה מביאה אותה לתהות לאיזה אדם הפכה, מהם הדברים החשובים לה, וכמה היא מסוגלת להתפשר עליהם.
אבל האין כל זה נכון לכולנו?
מתי הרשינו לעצמנו באמת לחלום?
ומתי התחלנו להתרחק לאט לאט מחלומותינו, ולמה?

כל משאלה שפעם חלמנו, כל חלום שרצינו להגשים, גם אם כיום, במרחק שנים מהילדות או הנעורים נדמה רחוק כל כך, יכול להעיד עלינו כל כך הרבה. אני מצאתי את עצמי תוהה ונזכרת בחלומות הילדות שלי, ברגשות שלעד אנצור, במשאלות שהבעתי ולא הרשיתי לעצמי לשתף בהן ולו נפש חיה אחת. הספר הזה יכול לשמש סוג של מסע פנימה, במסווה של ספר קליל, אם תתנו לו.

אבל אם לקחת ממנו לחיים שלכם או לא, זה כבר עניין אישי. בכל מקרה, אל תפספסו את הספר המרגש הזה. ותכינו חבילת טישו בצמוד לו. הוא מצליח לגעת בנקודות שלפעמים שכחנו מקיומן.

גיל היא בלוגרית בסלונה. עקבו אחרי הבלוג שלה כאן --> הבלוג של גיל
לרכישת הספר ← לחץ כאן