קסם בשולי הדרך מאת אילונה אנדרוז

 סיקורה של ריצ'ל קורנפלד

בין העולם השבור (העולם האמיתי ללא הקסם) ובין העולם המוזר (העולם עם הקסם) נמצאים השוליים (בהם יש קסם אך מולחש וניתן מהם לעבור לשני העולמות).
רוז היא בחורה צעירה שנשארת לטפל בשני אחיה הצעירים לאחר שאמה מתה ואביה נטש אותה.
רוז ואחיה מחזיקים ביכולת קסם. בנוסף ליכולותיה לקלל ולעשות כשפי הגנה, רוז יכולה גם להבזיק בצבע לבן. (דבר שבדרך כלל שמור לטוהרי דם כחול ולא לבני תערובת מהשוליים).
בשל יכולותיה רוז מבוקשת על ידי גברים רבים אשר מנסים לשכנע אותה להינשא להם ואף ניסו לחטוף ולמכור אותה למרבה במחיר.

באחד הימים מתחילים להגיע אל העיירה השקטה שלהם יצורים משונים הניזונים מהקסם ואף אחד אינו יודע מאיפה הגיעו.
דקלן, לוחם משוחרר מהצבא של העולם המוזר, מגיע לעיירה ולביתה של רוז. הוא רוצה שרוז תתחתן איתו, אך היא מסרבת ולאחר ריב הם מסכימים על 3 אתגרים שעל דקלן לבצע ואם ינצח בכולם רוז תינשא לו.
בזמן שהוא ממתין לאתגרים שלה, דקלן ורוז מנסים להגן על משפחתה ועל שאר הכפר מהיצורים ולאט לאט מתקרבים אחד לשני.
ככל שרוז ודקלן מתקרבים יותר סודות ותגליות מתחילים לצוף.

רוז היא דמות שעברה הרבה בחיים הקצרים שלה. אמה של רוז התחילה לשכב עם גברים מרוב צער על מות הוריה עד שנפטרה, דבר שגרם לכך שבימי התיכון הציקו לרוז.
אביה של רוז נטש בגיל צעיר והיא נשארה לגדל 2 אחים קטנים. היא דמות עוקצנית, צינית, קשה לה לבטוח באנשים (במיוחד אחרי שניסו לחטוף אותה) והיא צריכה לעבוד שעות רבות בחברת ניקיון רק כדי לפרנס את משפחתה.
דקלן הוא אציל מהעולם המוזר, הוא חייל לשעבר והנימוסים שלו מושלמים עד שמעצבנים אותו או עד שהמצב מצריך יחס אחר.
מאוד אהבתי לקרוא את הקטעים כשרוז ודקלן נפגשים. הריבים שלהם, הציניות והעוקצנות בניהם, ההבדלים בנימוסים שלהם הפכו אותם פשוט "לחתול ועכבר". המשיכה בניהם מורגשת אבל רוז תעשה הכל כדי להתכחש לזה.

מפרק לפרק יותר ויותר התאהבתי בדמויות של האחים של רוז. אז נכון ששניהם ילדים קטנים בני שמונה ועשר, אבל הם עברו דברים בחייהם הקצרים ורואים את ההתבגרות ואת הנאמנות לאחותם עם התקדמות העלילה (ועדיין ההתנהגות שלהם לרוב מתאימה לילד בגיל הזה).

מי שמחפשת ספר אקשן נוטף סקס (כמו ציידת הלילה למשל) אז זה לא ספר בשבילה. אין פה ערפד בן 1000 שנה או משהו בסגנון , אבל יש פה לוחם שיעשה הכל בשביל היקרים לו.
הספר הזה מתקדם יותר לאט (והוא גם חלק ראשון מסדרה). הוא רומן פארנורמל מעולה ואני מתה ששאר הספרים יתורגמו.
אני אישית מאוד אהבתי את הספר הזה, הכתיבה של הסופרת היא כתיבה מעניינת, זורמת ומושכת. התרגום מעולה, כמעט ואין שגיאות (בכל הספר יש אחת או 2), ורמת התרגום גבוהה.
מי שאוהבת פארנורמל תאהב את הספר הזה ואת הסיפורר של רוז ודקלן.
אצלי הוא מקבל 4.5 כוכבים.