"אהבת הלוחם" ו-"אהבה מעולם אחר" מאת ג'והנה לינדסי

סיקור אורח ל חגית ברקוביץ

"אהבת הלוחם"

שאנל (או שאני, בפני משפחתה וחבריה) חוזרת לביתה, לאחר שלמדה בשנים האחרונות בכוכב הולדתה של אימה, טדרה. רוב העולמות, מסווגים את אנשי הכוכב שאקארה, כאנשים ברבריים. למזלם הרב, משקעי אבני הגאלה שנמצאים בכוכבם, הופכים את הכוכב למבוקש, ואביה של שאנל, לאחד האנשים העשירים ביותר בכוכב כולו, כשודאן (שליט) של בני עמו.
שאנל מביאה את חבריה איתה, ומזכירה להם, שעליהם ללבוש את הצבעים המגינים של אביה, שהם לבן וכחול, אחרת, הבנות בקבוצה, חברותיה, יוכרו כבנות שאפשר לחטוף.
שאנל חוזרת לעולמה, ומגלה, שאביה החל בתחרויות קרב בין הלוחמים השונים. מה שהיא לא יודעת, זה, שהלוחם שינצח בכל התחרויות, יזכה בידה. הפעם, אביה פתח את הכוכב גם למבקרים מהעולמות השונים, כך שהיו על הכוכב, יותר נכון, בעיר המרכזית שאקאנה, הרבה מבקרים.
בהיותה ילדה, שאנל נחטפה כחלק ממשחק, מביתה, וסבלה מהצקות חוזרות ונשנות, ומכאבים רבים, מאחד מהלוחמים ששבו אותה. מאז אותה החוויה, היא לא מוכנה לספוג שום כאב.
שאנל מחליטה לשחק את התיירת, ולצפות בתחרויות, כאשר היא רואה גבר שמרתק אותה. גם הוא רואה אותה, ומחליט להרשים אותה בכישורי הלחימה שלו. פאלון לא נראה כמו הלוחמים ששאנל מכירה מעירה. הוא נראה כל כך שונה, עד כדי כך, ששאנל בטוחה שגם הוא מבקר מעולם אחר, ולא לוחם מעולמה.
פאלון, השודאן של ארצו, מחליט להצטרף לתחרויות, כאשר הוא רואה את שאנל. הוא רוצה בה יותר משהוא רצה אישה אחרת אי פעם בחייו. הוא חייב להשיג אותה. לאחר שהוא מנצח בתחרות הראשונה, שאנל מסכימה ללכת איתו לאוהל שלו, ולאבד לו את בתוליה. אך בגלל הרגישות הגבוהה שלה לכאב, היא מתעלפת עוד לפני שהספיקו לעשות משהו. לאחר שהיא מתעוררת, פאלון רוצה לפצות אותה, ולהראות לה, עד כמה טוב זה יכול להיות ביניהם. שאנל מסרבת ובורחת.
כאשר שאנל מגלה שפאלון לוחם, ועוד שודאן, היא מחליטה לברוח בעזרתה של אימה, טדרה, ובעזרת המחשב החכם, מוק II, מרת'ה, של אימה. היא מועברת בשיגור אל הרובר, הספינה בה היא הגיעה.
כאשר היא מגיעה לסנדריה (מקווה שזכרתי נכון), עולם שבו הנשים שולטות בגברים בעזרת מוטות שליטה, היא משכנעת אותם לעזור לה להרחיק את פאלון ואת מלוויו, שכוללים את אחיה התאום דאלדן. מה שהיא לא ידעה, שפאלון לא למד את שפתן של הסנדריות, ומשום כך, הן לא הצליחו לגרום לו לשכוח את שאנל.
כאשר אחותה התאומה של השליטה של הכוכב, כולאת אותה עירומה ומחכה לעונש הכאה בשוט, שאנל צועקת ומנסה להשתחרר מהחבלים. מרת'ה עולה על מיקומה של שאנל, ושולחת לשם את פאלון ואת בני לוויתו שיעזרו לשחרר את שאנל. בדרך חזרה לכוכבם, שאנל מתחילה לסמוך על פאלון יותר ויותר, כאשר היא חוששת מהעונש שאנשיו מטילים על נשותיהם (כאשר העונש בארצה הוא תסכול מיני).
כאשר פאלון ושאנל מגיעים לביתו של פאלון, היא פוגשת את אחותו. אותה אחות שנחטפה, נאנסה, והוחזרה בהריון למשפחתה, והסיבה העיקרית לסגירת כוכבם בפני העולמות האחרים.
שאנל מתיידדת עם בנה של אחותו של פאלון. עלם צעיר ומקסים, שסובל מהתאכזרותה של אימו, והתעלמות של בני משפחתו. שאנל מחליטה לשנות את המצב, ולוקחת את העלם הצעיר תחת חסותה.
האיבה של אחותו של פאלון מסלימה עם הזמן, עד אשר היא מזמינה את שאנל לדו-קרב, בו מנצחת שאנל, בעזרת שליטהה הטובה בחרב, לאחר אימונים רבים עם לוחמיו של אביה, ועם אחיה דאלדן.
האם יסכים פאלון שהוריה של כלתו הטריה יגיעו לבקר? האם יסכים שקורט, האנדרואיד, יגיע גם כן?
האם אחותו של פאלון תיפתח סוף סוף אל בנה יחידה, למרות שהוא תוצאה של אונס אכזרי?
האם תתפתח אהבתם של פאלון ושאנל למשהו חזק שיעמוד במבחן הזמן?
כל זה, ועוד הרבה הרבה יותר, בספר "אהבת הלוחם". ספר מרתק, שהוא רומן מדע בדיוני אמיתי לחלוטין.

"אהבה מעולם אחר"

לפעמים, המציאות עולה על כל דימיון. זה לפחות מה שבריטני תמיד אמרה לעצמה. בגילה הצעיר והמופלג, בריטני עבדה בעבודות רבות, אך העבודה שהיא הכי אהבה, היתה עבודתה כבנאית.
כהשלמת הכנסה, בסופי השבוע, עבדה כפקידת קבלה בספא המקומי. היא אומנם עדיין לא מצאה את אביר חלומותיה, אך הבחור איתו יצאה בחודשים האחרונים, היה מספיק קרוב, עד כדי כך, שהיא חשבה שתוכל לאבד לו את בתוליה.
אך כאשר הבחור שעימו יצאה, גילה לה שגובהה הרב, מטר שבעים וחמישה, הפריע לו, למרות גובהו של כמעט שני מטר, הוא מעדיף נשים יותר נמוכות ממנה. בריטני המאוכזבת מחליטה לצאת למסע שופינג ביומה החופשי היחידי ולרכוש לה עוד מכנסיי ג'ינס, בנוסף לשניים שנשארו לה שעדיין היו במצב טוב, על מנת שלא תצטרך כל יום לשטוף אותם ללבישה.
כאשר בריטני מגיעה לקניון, ראש העיר מחליט לנעום בפני העיירה, כחלק ממסע הבחירות החדש. בריטני מאוכזבת, ומחליטה לחזור לביתה, כאשר היא רואה את הזר הגבוה. הוא נראה כלא שייך לסביבה, עם הרדיו החגור לחגורתו, וממנו יוצאת אוזניה.
הגבר הזר והגבוה מאוד, מעל שני מטרים, נראה כמי שעומד לחטוף התקף היסטריה, והיא מחליטה להציל אותו, ומוציאה אותו אל מחוץ לקהל. לאחר חילוף דברים קצר, הזר נעלם כלא היה, ובריטני חוזרת לביתה, ללא הג'ינסים אותם היתה צריכה. מאוכזבת עוד יותר, כי הגבר הזה הוציא ממנה תגובה שלא היתה רגילה לה, ומשיכה שלא חוותה כלפי אף גבר אחר, בריטני מחליטה להישאר בבית, לצפות בטלוויזיה.
לאחר מקלחת טובה, בריטני לפתע שומעת את שותפתה צועקת ומתעלפת, והיא ניגשת לבדוק מה קרה לה. היא מגלה את הגבר הזר בתוך ביתה. היות והיא הבינה לפי זה ששותפתה היתה מעולפת על הרצפה, שהיא לא הכניסה אותו, בריטני מתחילה להיות ספקנית.
בריטני מגלה שהרדיו הוא בעצם מכשיר קשר בינו לבין שאר חבריו, עימם הגיע, בחיפושם אחר מישהו שייראה זר לבריטני. הזר ינסה להשתלט על העיירה השקטה והטובה. לאחר ניסיונות עקשניים לנכס את עזרתה של בריטני, היא מסכימה, ומחליטה לעזור. עדיין קשה לה לקבל את העובדה שדאלדן, הזר המסתורי, הוא באמת מכוכב אחר, והיא כל הזמן מנסה לגלות את מיקום ארצו.
לאחר שתפסו את ג'וראן, המלך הגבוה, בריטני מצטרפת אל דאלדן על ספינתו שנקראת הרובר, ואל חבריו, כמו אל מרת'ה, מחשב המוק II, הזכורה לטובה מהספר הקודם.
כל הדרך אל כוכבו של דאלדן, בריטני מסרבת להכיר בקיומו המציאותי של כוכבו ועולמו, כמו דרך חייו, של דאלדן, עד כאשר הם מגיעים אל שאקאן.
האם בריטני תאמין בעולמו של דאלדן? האם תסמוך עליו?
האם הפמבייה האהובה של שאנל תצליח לשכנע אותה?
ומה מתנתו של דאלדן לבריטני?
כל זה, ועוד כל כך הרבה דברים נפלאים, בספר זה.

עדיין אפשר מדי פעם למצוא את הספר בחנויות יד שנייה, או בספריות. שווה לחפש אחריו ואחרי הספר "אהבת הלוחם".