"לב פראי" ו-"את עולמי" מאת ג'והנה לינדסי

סיקור אורח של חגית ברקוביץ
 
"לב פראי"

אוי, ג'והנה, ג'והנה. כמה אני אוהבת לקרוא את הספרים שלה. נכון שרוב ספריה הם סדרות ספרים, אבל בכל זאת ניתן למצוא כמה ספרים בודדים, או סדרות קצרות של 2 או 3 ספרים.
גם כאן, מדובר בסידרת ספרים, אך של שני ספרים. "לב פראי" וההמשך המרתק לא פחות, "את עולמי".

קורטני הארט הצעירה ואביה, עוברים לגור במערב. לאחר שאימה נפטרה, אביה נשא לאישה את המטפלת של קורטני, במחשבה כי האישה תטיב עם קורטני הצעירה. כאשר המשפחה הצעירה מוצאת מחסה ללילה בחווה נידחת, נדמה כי הצרות מגיעות לפתרונן. עד אשר החווה מותקפת על ידי אינדיאנים משבט הקומנצ'י.
קורטני ואימה הצעירה מוצאות מחסה בתוך חור מכוסה באדמה, בתוך האסם של בעל החווה, כאשר אינדיאני בעל עיניים כה כחולות, שהן יותר כחולות מהשמיים, מוצא אותן. אימה הצעירה צועקת ומתעלפת, וכך גם קורטני הצעירה, מקווה שלא יירצחו על ידי האינדיאנים.
כאשר הן מתעוררות, הן חושבות, שאביה של קורטני נהרג יחד עם בעל החווה, ונלקח אל תוך האדמות של השבטים האינדיאנים, והן מוצאות את מזלן בעיירה הקרובה. אימה החורגת של קורטני מתחתנת מהר עם בעל המלון בעיירה, ומגדלת ברשעות את קורטני. קורטני, לעומת זאת, מעולם לא איבדה את התקווה כי אביה עדיין בחיים, והוא בוודאי מחפש אותה.
השנים עוברות לקורטני, כאשר היא עמלה במלון של אימה ואביה החורגים. כאשר נמאס לקורטני לדחות את האיש העשיר של העיירה, פעם אחר פעם, מלבקש את ידה, היא מחליטה לעשות מעשה. לצאת לחפש את אביה בתוך האיזור האינדיאני, לאחר שהיא רואה את תמונתו בעיתון שאחד מאורחי המלון השאיר מאחור.
אך כדי לצאת לחפש את אביה, היא צריכה מלווה. מישהו מסוקס, שיודע ומכיר את הדרכים, ואת חוקי המערב הפרוע. והאיש הזה, הוא שנדרוס, בעל החזות המאיימת, והעיניים הכחולות יותר מהשמיים.
שנדרוס מזהה את קורטני. הילדה הקטנה שחס על חייה לפני כל אותם השנים, גדלה להיות ליידי אמיתית. עיניה היפות ממשיכות לרדוף אחריו, בדיוק כפי שעיניה המתות של אחותו, ועיניה המתות של אימו ממשיכות לרדוף אותו בסיוטיו הרבים. הוא לא יכל להציל אותן, אך הוא הציל את קורטני.
קורטני, התמימה בכל כך הרבה מובנים, מזהה משהו בשנדרוס. היא לא ידועת לנקוב בדיוק במה היא מזהה, או למה היא מרגישה משיכה אל הגבר הזר, אך היא יודעת ומרגישה, שהוא ישמור עליה במהלך מסעה.
במהלך מסעם, השניים מוצאים את עצמם נמשכים אחד לשני. כאשר שנדרוס ננשך על ידי נחש, קורטני מצילה אותו, יחד עם אחד מחבריו האינדיאנים. אז מבינה קורטני, שרב הנסתר בשנדרוס, מהגלוי בו.
כאשר הם מגיעים ליעדם, קורטני מגלה שאביה נישא לאישה חדשה, צעירה, מורה בבית הספר של העיירה. השניים מאושרים בחייהם החדשים. קורטני בטוחה שאימה החורגת, אותה השאירה מאחור, תשמח בוודאי לתת גט או ביטול נישואים לאביה, ובכך, היא שמחה.
שנדרוס חוזר לבקר בחווה בה נולד וגדל לאחר שאימו שלחה אותו משבט הקומנצ'י לנסות ולהסתדר עם אביו. הוא פונה לשן-מסור, חברו משכבר הימים, ומנהל החווה של אביו, ומגי, שיעזרו לו להסתתר למשך הלילה, לפני שיחזור לשבט אותו עזב, ולשבועתו לנקום את מות אימו ואחותו.
אביו של שנדרוס מגלה זאת, ומנסה לשכנע את קורטני, שהגיעה בינתיים לביתה הצנוע של מגי על מנת לנסות לגלות עוד פרטים על שנדרוס, לנסות לחבר בין האב לבן.
קורטני שבטוחה כי שנדרוס לא אוהב אותה, לא יודעת איך תוכל לעזור. אך ליבו של שנדרוס נשבה בקסמיה עוד בהיותה ילדה צעירה.
איך החוויות שיעברו באיזור האינדיאנים יחבר בין שניים, שכביכול כל כך שונים? האם אהבה יכולה לפרוח במקום בו שרר קודם הפחד? האם ישכון שלום בין שנדרוס לאביו לבן העור?
עדיין אפשר מדי פעם למצוא את הספר בחנויות יד שנייה, או בספריות. שווה לחפש אחריו.

"את עולמי"

שנדרוס וקורטני התחתנו (כאילו, זה לא היה ברור?), והתיישבו בחווה הסמוכה לחוותו של אביו של שנדרוס. החווה שלהם משגשגת, ובה הם מגדלים את קייסי. ביתם הנפלאה.
כאשר קייסי מחליטה שהיא אינה מוכנה להמשיך לעשות "עבודות נשים", היא מתמרדת, ומחליטה לעזוב את ביתה, על מנת להוכיח להוריה, כי היא מסוגלת לעשות כל דבר העולה על רוחה (מזכירה לכם מישהי?).
דמיאן רוטלידג' השלישי, מגיע למערב בחיפוש אחר נקמה. דמיאן הוא בחור עירוני לכל דבר, ואינו יודע איך להסתדר במערב הפרוע של טקסס.
כאשר דמיאן נקלע לצרות, צייד גולגלות בשם "קיד", מציל אותו. דמיאן, שמודה לצייד הגולגלות מאוד, מחליט לשכור אותו לעזרתו. אך כאשר הוא מגלה, שצייד הגולגלות שהוא מכיר כ"קיד", הוא למעשה ליידי צעירה, בשם קייסי, הוא יודע שהולכות להיות השלכות הרות גורל על מסעם.
במסעם אחר נקמה, הם עוברים טלטלות רבות. קייסי נחטפת, ומוצלת על ידי דמיאן. מחזר לא רצוי ממשיך להוות מכשול בכל אשר קייסי פונה.
אך בשובם לטקסס, הם צריכים לקבל החלטה.
האם מסעם בתוך נפתולי המערב קירבו את לבבם אחד אל השני?
האם המחזר העקשן יזכה לברכתו של שנדרוס לזכות בידה של קייסי, או שמא דמיאן?
האם הוריה של קייסי יראו בה סוף סוף את האישה העצמאית שהיא?
ברגע של גילוי לב, אני חייבת לציין, שאת הספר "לב פראי" אהבתי יותר מספר ההמשך. לא בגלל שהספר לא כתוב בצורה נפלאה, כדרכה של ג'והנה, אך "לב פראי" עומד, מבחינתי, ביחד עם "הפרא" של ג'נט דיילי, בעיקר בזכות העובדה ששני הספרים הללו, הם הספרים הראשונים בז'אנר שקראתי.
"את עולמי" כתוב בצורה נפלאה, ונמשכים לתוך העלילה, גם אם לא רוצים. ליבנו נשבר יחד עם ליבה של קייסי, כאשר הוריה מנסים לשכנע אותה ש"עבודות נשים" הן לא רעות כפי שהיא חושבת. אנחנו שמחים בשמחתם של דמיאן וקייסי בכל רגע של שמחה שהם חווים.

עדיין אפשר מדי פעם למצוא את הספר בחנויות יד שנייה, או בספריות. בהחלט שווה לחפש אחריו.