סדרת Sentinel Wars של הסופרת Shannon K. Butcher י

סיקור אורח של חגית ברקוביץ

נתחיל בזה, שאני לא אוהבת סדרות ספרים. למה? אין לי סבלנות או כוח, לחכות כל פעם לספר הבא שייצא, כי אני סקרנית מדי. יותר מדי. אבל סידרת הספרים הזאת, "מלחמות השומרים" של הסופרת שאנון ק. בוטשר, פשוט שבתה את ליבי. את ליבי, ואת מוחי.
את סדרת הספרים רכשתי לגמרי בטעות. מה זאת אומרת טעות? החתול שלי קפץ על השולחן שלי, כשרציתי בכלל לרכוש סדרת ספרים אחרת. מאחר ואני מאמינה גדולה, שאם כבר רכשתי ספר, אז אני לא מחזירה אותו, החלטתי להשאיר את הסידרה, כמוצא אחרון, אם לא יתחשק לי לקרוא ספר או ספרים אחרים.
את הרומן הרומנטי הפרא-נורמלי הכרתי, כשקראתי את ספריה של קאת'י לאב (שזה כבר סיפור אחר לגמרי). בהתחלה, לא ממש התלהבתי מכל העניין הזה של ערפדים/אנשי זאב/משני צורה וכו'. ואז הכרתי את הרומן הרומנטי המדע בדיוני, כשקראתי את סדרת GRABBED (שיש כבר סיקור בבלוג עליה).
אז כדי להבין בגסות את סדרת הספרים הזאת, המספרת על השומרים. השומרים מתחלקים לשלושה גזעים, שהגיעו ממימד אחר, או אפילו כוכב אחר. הראשון, הם הלוחמים, התוראנאי, כוללים בתוכם את רוב הזוגות שאנחנו מכירים בכל ספר, הם גברים חזקים, בעלי כוחות רבים, חיים לאורך מאות השנים, ועם כל חלקיק כוח שנוסף להם מהאדמה, האוויר או המים, סובלים יותר ויותר. הגזע השני, הם סוג של "ערפדים", סאנגיונאר, המסוגלים לרפא בעזרת קיסמם הרב, לאחר ששתו מדם הלוחמים, והגזע השלישי, סוג נוסף של לוחמים, המשסעים, שבתחילה, איננו יודעים הרבה עליהם, אך מגלים מהי הסיבה לקיומם, כאלו שהורגים את לוחמי התוראנאיים, כאשר נשמתם מתה. כל אחד משלושת הגזעים מאמין בדרך אחרת איך להגן על בני האנוש, ובהגנה על בני מינם, למרות שהתוראנאיים והסאנגיונארים פועלים במשותף לאורך רוב הספרים.
אפשר להגיד כל ספר מתאר את סיפורו של זוג אחד. גבר אחד, תוראנאי, שמוצא את "האישה שלו", זאת שתיקח ממנו את חלק מכוחו העצום, שמתגלם בתוכו, ומופיע כעלים זעירים על ענפים, ומקועקעים על גופו, כשכל עלה מסמל חלק מנשמתו של אותו שומר. כל עלה שנושר, מביא אותו אל מותו הקרב ובא. כאשר כל העלים נושרים, סופם להפוך למפלצות חסרות נשמה, שאינם מבדילים בין טוב לרע, בין אנושי למפלצתי. אל מול אישה אחת, שגודלה כאנושית לכל דבר, לרוב, סבלה בילדותה, ומתגלה כחלק מה"שומרים".
כל אחד משמונת הספרים (והנובלה שנכתבה בין הספר החמישי לשישי), מדבר על זוג אחר, למרות שסיפורם של הזוגות נשזר זה בזה, לאורך כל ספר, מה שאומר, עדיף לקרוא אותם מהראשון אל האחרון (וחכו. יש סיכום קריאה אחרי כל הביקורות על הספרים של הסדרה).

 Burning Alive

בספר הראשון, למעשה, אנחנו פוגשים לראשונה את הגזעים, ובתוכם את דרייק, הלוחם האכזרי, אשר מופיע בחזיונותיה של הלן, כמי שצופה בה, מחייך, בזמן שהיא נשרפת בחיים.
דרייק, לוחם בן מאות השנים, סובל רבות מכל הכוח הזורם בתוכו, רואה ופוגש את הלן לראשונה בדיינר, אליו הגיעו הוא, וחבריו הלוחמים. הלן יושבת עם גברת מייבל המבוגרת, בתא נפרד בדיינר, מנסה שלא להביט אל כיוונו של דרייק וחבריו, תומאס וזאק.
לקסי, המלצרית היחידה במסעדה, היא סוג של אשת סוד של הלן, והיא יודעת על החיזיון שהיא חווה פעם אחר פעם. בין השתיים נקרם קשר חזק ועמוק, למרות שהן מכירות זמן קצר מאוד, של מספר חודשים ספורים. כשהיא מגלה שאחד מהלוחמים יושב מול הלן, היא מנסה לגרום לו לוותר, או לפחות לגרום לו להמתין עד שהלן תוכל לברוח מהדיינר.
הלן ודרייק, למרות הכל, מוצאים את עצמם חוברים אחד לשני, על מנת להרוג את המפלצות, שהן האוייב של הלוחמים, והם מעוניינים להשתלט על כדור הארץ.
במהלכם של שלושה ימים, הלן לוקחת על עצמה להיות בת זוגתו של דרייק, לעזור לו להתמודד עם הכוח הרב שעל כתפיו, ומגלה על עצמה דברים רבים, עד כמה היא חזקה, ועוד.
הלן נותנת תיקווה לא רק לדרייק, אלא גם לכל גזעו של דרייק, שקיימות נשים נוספות כדוגמתה, שהן למעשה נשים מגזעו, שלמעשה, גודלו לחשוב שהן בנות אנוש, ומכך נמנעו מלהתגלות למפלצות, ולההרג, בדיוק כפי שנהרגו כל הנשים בעבר, לפני מאתיים שנה.
האם ימצאו הלן ודרייק את האהבה החבוייה בהם?
האם סיביל הנביאה צודקת בנבואתה?
האם יצליחו להציל את גזעם על מנת להמשיך את מלחמתם הצודקת?
למה נהרגו כל נשות התאורניי לפני כמאתיים שנה?
זאת ועוד, בשמונת הספרים של "מלחמות השומרים" של שאנון ק. בוטשר.

 Finding the Lost

זהו הספר השני בסידרת הספרים של שאנון ק. בוטשר, על מלחמות השומרים.
חוץ מהגזעים ומהפלצות אותן פגשנו בספר הקודם, אנחנו מגלים כאן שלוש דמויות חדשות, מהעולם ממנו הגיעו הלוחמים והשומרים. בהחלט יהיה מעניין לגלות מה הם יעשו, כי עדיין לא גילינו הכל.
בספר זה, אנחנו פוגשים את פול, הלוחם האימתני, שמוכן לעשות כל דבר על מנת למצוא את בת זוגתו המובטחת, ואת אנדרה, לוחמת צדק, המוצאת ילדים שנחטפו מביתם.
אנדרה מחפשת בנרות אחר ילדים אבודים וחטופים, מקווה בכל ליבה, שזה מה שיקל על מצוקת ליבה, על שאיכזבה את אימה ואת שתי אחותיה ניקה וטורי, ממתקפת המפלצות.
פול מבטיח לאנדרה לעזור לה לטפל באחותה ניקה, אותה הוציאו מבית חולים לפגועי נפש, לאחר שהיא רואה את המפלצות בתוך ראשה, ולעזור לה למצוא את עצמות אחותה האובדת, טורי.
לאחר שהגיעו לבית מסתור למשך הלילה, אנדרה מנסה לגרום לאחותה ניקה לנוח ולאכול. אך היחידי שמצליח בכך, הוא מאדוק, לוחם אימתני לא פחות מפול.
גם כאן, אנחנו פוגשים בהלן ודרייק, זאק וסיביל.
בעוד שזאק מנסה להמשיך למצוא את לקסי, המלצרית מהדיינר, שפגשנו בסיפורה של הלן, סיביל נחטפת, וקיין, הלוחם החזק, הגבוה והמסתורי, האחראי על ביטחונה, נמצא חסר הכרה במערכת החדרים שהוקצתה להם. קיין סובל מפגיעות קשות, ועתידו לוטה בערפל.
אנדרה מוכנה לעשות כל מה שביכולתה על מנת להציל את אחותה ניקה, לעזור למצוא את סיביל, ולעזור להציל את כל הגזע, שהיא איננה מאמינה כי היא שייכת לו.
האם יצליח פול לשכנע את אנדרה כי היא אכן חשובה לו, לליבו, ולעזור להם להציל את אחוזתם של בני מינם, דאבייר? האם יצליח לשכנע אותה כי היא חשובה שיילחמו על ליבה, על רווחתה?
האם אנדרה תסכים לבטוח בפול? באהבתו הרבה אליה? האם תגלה כי היא אוהבת אותו?
כל זה ועוד, בספר Finding the Lost של הסופרת המדהימה שאנון ק. בוטשר, מתוך סידרת הספרים "מלחמת השומרים".


 Running Scared

בספר השלישי בסדרה, אנחנו פוגשים שוב את לקסי, אותה פגשנו בספר הראשון יחד עם הלן ודרייק, שהיתה במנוסה כל חייה, כשמשפט מפתח אחד שאימה לימד אותה נעוץ במוחה. אין לסמוך על השומרים. הם מעוניינים בדמה, ולהרוג אותה.
לקסי חוברת לקבוצת "מגינים", אותם הכירה עוד כילדה צעירה. הם מציעים לה פיתרון. שתתן לזאק לתפוס אותה, והיא תפוצץ את מתחם הבית שלהם, ויחד איתו, כמה שיותר מהלוחמים החיים במתחם. הרעיון קורץ ללקסי, והיא מסכימה. בתוך מזוודה במכוניתה, מסתתר חומר נפץ, והנפץ שלו.
כאשר לקסי מתקשרת להלן, שהיא חושבת שהיא עברה שטיפת מוח, זאק מקשיב לשיחה, ולקסי אומרת לו היכן היא נמצאת, כדי שיוכל לבוא לתפוס אותה. זאק, שאינו יודע על תוכניותיה, מגיע לקחת אותה מהבר שבו לקסי עובדת. בעל הבר לא מרוצה מכך, ומנסה לעצור את זאק, ללא הצלחה. לקסי מרגיעה אותו, לא רוצה שהוא ייפגע. הרי הוא עזר לה בכך שנתן לה עבודה, כשאיש לא רצה לתת לה אפילו הזדמנות.
כאשר מכונית של לקסי לא מתניעה, והם נאלצים להשתמש בטנדר של זאק, לקסי נלחצת. חומרי הנפץ מסתתרים במכוניתה, והיא חוששת שהתוכנית שלה לא תצא לפועל. זאק מרגיע אותה, ומבטיח שיגיעו אנשים לטפל במכונית שלה, והיא תחכה להם בדאבייר, הבית שלו.
זאק ולקסי עוצרים במסעדה צדדית בדרך חזרה, הם מותקפים על ידי המפלצות. זאק נפצע. לקסי, שמתחילה לפקפק בכל מה שהאמינה, לאחר שהיא רואה שזאק מוכן להיהרג כדי להציל אותה, מתקשרת לבקש את עזרת הלן, כדי להציל את חייו של זאק.
בסופו של דבר, כאשר הם מגיעים לדאבייר, לקסי המומה. היא מגלה שם ילדים ומבוגרים אנושיים. היא היתה בטוחה שהלוחמים הורגים את בני האדם, והמפלצות הן חיות המחמד שלהם. היא לא מבינה איך בני האדם בוטחים בלוחמים. ואיך מיס מייבל סומכת עליהם? ולמה היא נראית צעירה יותר, וכמעט שלא מוגבלת על ידי מחלתה?
לקסי פוגשת בהלן בביתה החדש. היא מסבירה ללקסי, שהיא מאוהבת בדרייק, שהפך לבעלה. היא לא מבינה למה היא לא נותנת לזאק הזדמנות, כי היא הדבר היחידי שיכול להציל אותו, ומשום כך, הוא מעריך אותה מאוד.
הלן, התשושה מעבודה על בניית קיר הביטחון סביב דאבייר, קצרת רוח עם לקסי. היא, ביחד עם כל התוראנאי זקוקים לה שתציל את זאק, ותמצא את הקסם בתוכה, לפני שיאבדו כל הסיכויים.
החומה שבנתה לקסי סביב מוחה וליבה מסרבת להישבר, למרות שהיא מתחילה להאמין במה שזאק, הלן, דרייק, אנדרה ופול מספרים לה. לקסי אכן מרגישה באהבתו הרבה של זאק. אך, האם כל זה מספיק?
מה ייקרה אם המגינים יגלו שלקסי לא פוצצה את חומרי הנפץ?
מה ייקרה אם לקסי תאמין בלב שלם בזאק? מה הקסם שחבוי בתוך לקסי, אותו היא רוצה לגלות?
ומי זה האיש המסותרי, בשם לושיאן, המגיע לפתע מתוך שער מואר שלא היה שם קודם? מה הקשר שלו אל לקסי ואל הלן? ומי זאת ג'קי?
מה קורה עם ניקה ומאדוק?
כל זה עוד, בספר Running Scared של שאנון ק. בוטשר.

Living Nightmare

הספר הרביעי בסידרת הספרים המעולה של שאנון ק. בוטשר.
הפעם, "גיבורי" הספר הם ניקה ומאדוק. אבל הם לא היחידים.
ניקה, עדיין שברירית במוחה ונפשה, אך לא בגופה, נאלצת לגלות אם יש גבר מתוך השומרים אשר יהיה בן זוגה. כאשר אחד מהגברים נוגע בה, בועות מכוויות עולות ומתגלות על זרועותיה. איש אינו יכול לגעת בה.
מאדוק, הלוחם האימתני, שנפשו מתה יותר ויותר במהלך כל יום שעובר, עדיין לא מאפשר לעצמו להתקרב אל ניקה, השברירית בעיניו, ובעיניי שאר חבריו. ג'וזף, מנהיג הגברים בדאבייר, מציב בפניו עובדה. עליו להחזיר את ניקה הביתה, לאחר שהיא גנבה רכב ונעלמה. ניקה יותר מדי חשובה מכדי שתאבד ותהרג על ידי המפלצות.
כאשר מאדוק מוצא אותה בבית הקברות בו עצמות אחותה טורי קבורות, נאלץ להסכים להביא עצם אחת איתו לבדיקה בדאבייר. כנגד רצונו, הם נאלצים לבלות זמן מה ביחד. הלוצ'ירה שלו, עדיין לא מראה סימנים כי ניקה היא בת זוגתו. המשיכה בניהם בלתי נמנעת. מאדוק היחידי שיכול לגעת בניקה, מבלי לפצוע אותה, והיא היחידה המסוגלת להוציא אותו מדעתו מרוב תשוקה. גם הטבעת שקיבל מאיאן, מנהיג אחוות הלוחמים הגוססים, עומדת בדרכם.
מייגן חשה דחף בלתי מוסבר בימים האחרונים, לצאת למסע. היא לא ידעה לאן המסע הזה ייקח אותה, אך היא הבטיחה לאדם שהציל את אביה, שהיא תעשה את כל מה שייבקש. והוא ביקש שתצא למסע, למצוא ולדבר עם גבר אחד.
ג'ון יצא לחופשה בנברסקה הקרה. הוא חש צורך לא מוסבר לצאת מהביקתה בה הוא שוהה. בצד הדרך, ג'ון מוצא את רכבה המושכר של מייגן תקוע בתוך תעלה, לאחר שהיא עברה תאונה. הוא מחזיר אותה לביקתה, ולאחר יומיים מלאי צחוק, דיבורים ואהבה, ג'ון מתעורר אל מיטה  ריקה. הוא לוקח על עצמו משימה. למצוא את מייגן, ולהחזיר אותה לאן שהיא שייכת. לזרועותיו. כך, למעשה, אנחנו מגלים את פרוייקט "שיר ערש", ומבינים שיש כאן דברים יותר גדולים מרק רווחתם של הלוחמים כדוגמת פול ומאדוק.
איאן, הלוחם הענק, נמצא קרוב למותו. עלה אחד בודד כלוא בינו לבין הנפילה. הוא לוקח על עצמו את המשימה, להרוג את כל המפלצות אשר התגלה, שנראות יותר ויותר אנושיות. הוא חובר אל ניקה ומאדוק, ניקולס, דרייק והלן, גילדה ואנגוס, על מנת להציל את אחותה הקטנה של ניקה.
כאשר הוא שומע צעקות חלושות לעזרה מתוך אחד המסדרונות שנחפרו בתך קן המפלצות, הוא וניקולס, לוחם אימתני נוסף, ניגשים לברר ולגלות מי או מה צועק לעזרה. אישה אחת בתוך כלוב, פוקדת עליו לשחרר קודם את הנשים האחרות ואת הילדים, וכאשר הוא עוזר לה לצאת מהכלוב שלה, ניצוצות "עפים". איאן לא האמין שאפשר יהיה לקחת את כאבו הרב, ארוך השנים, ולהעלימו, אך זה בדיוק מה שאותה אישה עושה.
מה יעלה בגורל הבדיקה שביקשה ניקה שיעשו לעצם של "אחותה"? האם אחותה עדיין בחיים, כפי שניקה בטוחה, היות והיא חשה עדיין בקשר בניהן?
מה טורי, האחות הקטנה, מתכננת לעשות למי שכלא אותה לפני כל כך הרבה שנים?
מה הקשר בין ג'וזף, המנהיג, לבחורה הצעירה קמרון? מה תומאס כתב לו במכתב שהשאיר אצלה?
האם ג'ון יימצא את מייגן בפיניקס? האם יצליח לשזור את חייו בשלה?
האם משהו מסוכן יותר, אכזרי יותר, מרושע יותר, מתרחש מאחורי הקלעים, ואיש איננו מודע לו?
לאן נעלם מאדוק לכל אותם חודשים, והאם הוא באמת מאבד את נפשו, עד כדי כך שייצטרך לצאת לקרב האחרון בו יימצא את מותו? ומי, לכל הרוחות, היא האישה המסתורית אשר מקלה על כאבו של איאן?
כל זה ועוד, בספר הרביעי בסידרה.

 Blood Hunt

הספר החמישי בסידרת "מלחמת השומרים" של שאנון ק. בוטשר.
הזוג העיקרי הפעם מעט שונה ממה שהיינו רגילים אליו בארבעת הספרים הקודמים. בספרים הקודמים, הזוגות היו של תוראנאי, כדוגמת פול והלן, מאדוק וניקה. הפעם מדובר בלוגן, הסאנגיונאר, והופ, בת אנוש, לפחות ממה שאנחנו מגלים בתחילה, בעלת דם מספיק טהור, על מנת להזין את אנשיו של לוגן, ואת לוגן.
בעוד שלוגן ואנשיו נשבעו כי לא יחברו לנשים, על מנת להביא ילדים לעולם, כל עוד אין מספיק אנשים שיתנו להם את דמם, ולא להיות רעבים, לוגן מוכן לשבור את שבועתו, כל עוד זה נוגע להופ.
הופ, שזיכרונה אינו שלם, יוצאת בלילה מושלג, לחפש אחר הומלסים, על מנת לתת להם שמיכות, או לשכנע אותם להגיע לבתי מחסה, על מנת לא לסבול מהקור, מגיעה לזירת קרב בין לוגן למפלצת. למרות שהיא מצליחה לגרום למפלצת נזק, לוגן הוא אשר הורג אותה.
בעוד לוגן ניגש בכוחותיו האחרונים, לעזור לסטיב, אחד מהגברים האנושיים שזווג לאישה אנושית, על מנת להביא לעולם ילדים עם דם חזק מספיק, שיגדלו להיות אנשים חזקים, שיוכלו לתת ללוגן ולאנשיו את דמם, הופ נמצאת תחת ערפל של אי וודאות. היא אינה מסוגלת לזוז.
סטיב ניגש להופ, ומבקש שתעזור ללוגן, שנמצא על דלתו של המוות. לאחר שלוגן שותה מדמה, וכמעט גורם למותה, הוא מבין עד כמה דמה טהור ונקי, הוא מביא אותה לבית חולים. הוא יודע שאם היא אנושית, הוא ייאלץ לזווג אותה עם גבר עם דם חזק וטהור כשלה, כחלק מתוכנית "שיר ערש", לגרום לכך שיהיו ילדים עם דם חזק, להחזיר את כוחם של לוגן ואנשיו, ואם היא תוראנאי, היא תצטרך להיות בת זוגתו של אחד הלוחמים. אף אחת מהאופציות לא מוצאת חן בעיניו. הדחף העצום שלו להגן עליה, כמעט ומכניע אותו.
הופ, עצמה, אינה אדישה ללוגן. היא מוצאת עצמה נמשכת אליו, למרות רצונה למצוא את רורי, ההומלסית, איתה התידדה, כשהגיעה לבית המחסה בו היא מתנדבת, ועוד מספר הומלסים שנעלמו.
טורי, אחותן הקטנה של אנדרה וניקה, עדיין נאלצת להילחם בכל מה שעברה, על מנת להתחיל לבטוח בשתי אחיותיה, ובאנשים סביבה. היא עדיין אינה מוכנה לתת שייגעו בה, במיוחד כשעדיין זורם בעורקיה דמו של זילאה, אדון המפלצות, שגרם להתעברותה, ולתינוקה המת.
ג'קי, עדיין מפוחדת מהזמן שהיתה בתוך המערות, מסרבת לתת ללוחמי התואראני לגעת בה. כל אחד שנוגע בה, מגלה כי היא יכולה להיות בת זוגתו, כולל ג'וזף, מנהיג הלוחמים, שנותן לה אפשרות בחירה. לצאת לצוד אחרי המפלצות בעלות החזות האנושית, יחד עם מי שהיא תבחר. ג'קי מסכימה לצאת יחד עם פול ואנדרה.
קרג, אחד מאדוני המפלצות, חש בכוח של הדם של הופ. הוא רוצה אותו לעצמו, לא פחות מאשר את דמם של שאר הלוחמים. פעם אחר פעם, הוא שולח את שליטיו לנסות לתפוס את הופ, עד אשר הוא מצליח, הורג בדרך את אחת מהנשים היחידות אליהן הרגישה הופ מחוברת, והיתה כאם שניה להופ.
לאחר תפיסתה של הופ, לוגן יוצא למסע להציל אותה, ואת חבריה מקרג. ה"סוהר" האימתני, הופך להיות בן בריתו של לוגן, בלית ברירה (שגם נהרג לאחר שאנדרה מגיעה לעזרה).
לוגן מבקש מטינאן את עזרתו, למצוא להופ את בן זוג, לאחר שהוא אינו יכול יותר לשאות במחיצתה, מבלי לוותר עליה, מרוב אהבתו.
אם הופ אינה אנושית, מאיכן הגיעה? למה היא מסוגלת לספוג את כוחה של השמש, בעוד שאם לוגן יהיה בשמש, יגיע הסוהר האימתני להורגו? מי זאת אותה אישה שנראית בזיכרונותיה של הופ? האם היא צעירה כפי שהיא נראית, או יותר, שנראה שהחוכמה משתקפת בעיניה?
מה ייקרה לכל אותם אנשים שנמצאים תחת שליטתו של קרג?
מה יהיה עם טורי?
כל זה, ועוד, בספר החמישי במלחמות השומרים, של שאנון ק. בוטשר, ובאלו הבאים אחריו.

 Bound by Vengeance

נובלה קצרה, שפורסמה בין הספר החמישי לספר השישי של מלחמות השומרים של שאנון ק. בוטשר.
הפעם, אנחנו פוגשים את ליאם, הלוחם האימתני, ואת דקוטה, האחיינית של המנהיג של ה"מגינים" (ג'ק), עימם יש כרגע סוג של שביתת נשק.
לאחר שהמפלצות הרגו את אחיה, דקוטה נחושה בדעתה למצוא את המפלצת שהרגה את אחיה, ולהרוג אותה. לא מפריע לה להרוג מפלצות אחרות בדרך, כיוון שכך הן לא תוכלנה להרוג אנשים אחרים.
ליאם, הלוחם האימתני, כורע תחת הכוח אשר נאסף בגופו. הוא אינו יכול להוציא את דקוטה מראשו, ומתחיל לעקוב אחרי דקוטה, בתקווה נואשת לעצור אותה, שלא תיפגע בעצמה.
כאשר ליאם מגיע לביתה של דקוטה, לעצור אותה מלצאת למרדף אחר המפלצות, הלוצ'ירה שלו, אשר קובעת את בת זוגתו, המיועדת לו, זאת שתיקח מכוחו הרב, ותעזור לו, קוראת לדקוטה.
ליאם המום. האם דקוטה לא אנושית, שדקוטה תוראנאי, כמוהו, או שהיא אנושית, והלוצ'ירה שלו טועה. הלוצ'ירה אף פעם לא טועה. לא ייתכן שהיא טועה.
דקוטה עייפה. יותר מדיי עייפה. היא רוצה למצוא את המפלצת שהרגה את אחיה, על מנת שתוכל לנוח. מספיק זמן היא היתה לבד. מספיק זמן בני משפחתה לא היו במחיצתה. החום הנפלט מליאם מרגיע אותה, את שריריה, גורם לה לשכוח את הבטחתה למצוא את רוצח אחיה, ולאחר שדקוטה נזכרת שהיא רוצה למצוא את רוצח אחיה, ליאם לוקח אותה אל השטח הנרחב שמסביב לבית בו הם מצאו מחסה, אך הם לא מצליחים להתאמן לאורך זמן.
מפלצות תוקפות אותם לאחר שהם מריחים את ריח דמה של דקוטה, ולמרות שדקוטה עדיין לא מאמינה בכוחו של הקסם המחבר בינה לבין ליאם, היא איננה מוכנה לעזוב את ליאם להילחם לבד בכל המפלצות.
לפתע, הקשר בין אחת המפלצות לבינה נעשה ברור. אחת המפלצות התוקפות אותם, היא המפלצת שהרגה את אחיה. דקוטה מצליחה לפגוע במפלצת, ולפצוע אותה עד כדי כך, שהיא בורחת מזירת הקרב.
לאחר יום תשוקה סוער, ליאם ודקוטה פונים לתקוף את קן המפלצות שאליו ברחה המפלצת.
דקוטה מגלה מה הכוח הגלום בה, ועוזרת לליאם להרוג את המפלצות שבקן, וכמעט משלמת על כך בחייה.
ליאם לא מאושר מזה שהוא לא הצליח לשמור עליה בטוחה, ולאחר שהוא מחזיר אותה לבית המסתור, הוא מבקש מג'ק, בן דודה של דקוטה, ומנהיג ה"מגינים", שיגיע לשמור עליה. ליאם מרגיש שהוא איכזב את דקוטה, ואולי אם היא תהיה אם אחד מאחיו לנשק, היא תהיה מאושרת יותר. הוא אוהב אותה יותר מדי מכדי להמשיך לפגוע בה.
כאשר דקוטה מתעוררת ומגלה שליאם נעלם, היא עושה כל שביכולתה כדי להחזיר אותו לצידה. היא אוהבת אותו יותר מדי מכדי לשחרר אותו.
האם אהבתם של ליאם ודקוטה חזקה מספיק כדי להשאיר אותם קשורים לעד?
האם ג'ק הבין סוף סוף מה משמעות הקשר הזה המחבר בין גבר לאישה תאוראני?
כל זה ועוד, בנובלה Bound by Vengeance של שאנון ק. בוטשר.

Dying Wish

הספר השישי בסידרת "מלחמת השומרים", מאת שאנון ק. בוטשר.
ברוכים הבאים לסיפורם של ג'קי ואיאן.
גם הספר הזה, הוא קצת שונה. היה קשה לקרוא אותו, כי היו הרבה דמויות חדשות נוספות בספר, ביחד עם כל הסיפור של איאן וג'קי, שמאוד מיוחד, עוד יותר מהסיפור של מאדוק וניקה, מכל כך הרבה סיבות.
ג'קי מאוד מפוחדת, לאחר ששוחררה מכלא המפלצות, ולוקח לה הרבה זמן עד שהיא מוצאת חלק מאומץ ליבה, על מנת לעזוב את דאבייר. היא כל כך רוצה לעזוב את דאבייר, שהיא מוכנה להבטיח לג'וזף את כל מה שהוא יירצה, כולל לקחת על עצמה בן זוג.
אחרי טקס שבועת הלוחמים, חייהם עבור החיים של ג'קי, היא בוחרת באיאן חסר הרחמים. ג'קי רואה בעיניי כל הלוחמים את התקווה שהם נושאים בליבם, שהיא זאת שתציל אותם, בעוד שאיאן אינו נושא את התקווה הזאת בליבו. הוא יודע שהוא כבר מעבר ליכולת העזרה אותה ג'קי מציעה לו.
איאן, שאיבד את עליו, לא רוצה שג'קי תבחר בו, כי יש בתוכו מפלצת. מפלצת שהוא צריך להילחם שתישאר כלואה עמוק בתוך תוכו, שלא יגלו שכל עליו נשרו, וישלחו אותו למשסעים. הוא לא רוצה לאכזב את אחיו הלוחמים, אך הוא יודע שהוא רוצה בג'קי. היא היחידה שהצליחה להרגיע את המפלצת שבתוכו, מפלצת שרוצה להרגיע את עצמה בדם, ולא חשוב לה מי עומד בדרכה.
טור, שעולמו חרב עליו, לאחר שגרייס לקחה על עצמה את השיתוק שתקף אותו, מיואש. הוא יודע שג'קי נמצאת במתחם, והוא מוכן לעשות הכל על מנת לחבור אליה, כדי שתציל את גרייס, אותה הוא אוהב.
קיין, המגן הבלתי נלאה של סיביל, מוצא את עצמו מאבד אט אט את שפיותו ואת כוח רצונו לחיות. עליו נושרים במהירות מדהימה, ולא נשאר לו הרבה זמן עוד לחיות, עכשיו שסיביל סוף סוף גדלה, לאחר מות הוריה, ונטשה אותו. הוא לא יודע מה לעשות עם עצמו. איאן מציע לו הצעה, שהוא יודע שקיין לא יוכל לסרב לה. לשים על עצמו את טבעת הלוצ'ירה השחורה, שתעצור את התרקבות נשמתו, ומותו הקרב ובא.
לטורי, האחות הקטנה של ניקה ואנדרה, יש מטרה בחיים. להרוג את זילאה, אדון המפלצות שחטף אותה, אנס אותה, והאכיל אותה בדמו. היא רצתה שהוא יסבול רבות לפני שתהרוג אותו. אך לפני שהיא מצליחה לברוח מדאבייר, ניקולס תופס אותה. הלוצ'ירה שלו מגיבה אליה. אך טורי עדיין פגועה. עדיין רגישה. עדיין ילדה צעירה. הוא לא יכול לבוא אליה בדרישה שתציל אותו.
זילאה נקרא לפגוש את אחיו, אדוני המפלצות. הוא יודע שהוא איכזב אותם. הוא גם יודע שהוא יוכל לכפר על כל מה שהלוחמים עשו לו, כאשר לקחו ממנו את הנשים ששימשו אותו כפרות הרבעה. כאן מופיעות עוד שתי דמויות חדשות. אחיו של זילאה, רייג', שלא ידוע כסבלני במיוחד, ובנו של רייג', מוראק, שנשלח למצוא את הנשים שנלקחו מזילאה. מוראק יעשה הכל על מנת לרצות את אביו, אדון המפלצות. הוא חייב להצליח.
מה תעשה ג'קי, כאשר תגלה שהיא נמשכת אל איאן? מה יעשה איאן? האם תהיה ג'קי האחת שתציל את איאן ממוות בטוח, ללא בת זוג אחרת? מהן הבשורות הטובות שיש לניקה ומאדוק? האם זה קשור לסרום המסתורי של טינאן ואנשיו פיתחו? או למשהו אחר לגמרי?
האם טורי תצליח לברוח, ולהרוג את זילאה? האם זילאה יוכל לכפר אי פעם על מה שנעשה לו?
מי זאת בת', ומי זה רונאן? מה הוא רוצה מבת'? ולמה בריניאה רוצה את שבועתם של טור ושל ניקה תמורת עזרת טיפול בגרייס וטורי? ולמה אוטום מרגישה אחראית לכל מעברי הדירה של משפחתה, ובנוסף לכל, גם למעבר שהם צריכים לעשות כדי להגיע לדאבייר?
הספר הזה משאיר המון שאלות פתוחות. השאלות היחידות שמצליחות להיסגר בספר הזה, אלו השאלות שעולות בכל הנוגע לג'קי ואיאן, וגם זה, רק לקראת סוף הספר.
כל זה, ועוד, בספר השישי בסדרת "מלחמות השומרים" של שאנון ק. בוטשר.


Falling Blind

ברוכים הבאים לספר השביעי בסידרה, ואחד לפני האחרון (המפורסמים).
כל כך קשה לסכם בקצרה ספר שכזה, שמצליח להעלות כל כך הרבה. הזוג שלנו, הפעם, הם רורי וקיין. רורי וקיין, הם כמו זוג שנועד להיות ביחד. מכל הסיבות הנכונות.
רורי, הסובלת מחיזיונות ראייה דרך עייניהם של אחרים, יוצאת בחסות החשכה, וסכנת המפלצות, למצוא את האדם אשר מצליח להשתיק את החיזיונות שלה. כאשר היא נקלעת לקרב עם המפלצות, היא נפצעת, ולא יודעת איך תצליח להרוג את כל המפלצות שרודפות אחריה, עד אשר מגיע קיין. שבמספר מכות עם חרבו, מצליח קיין להרוג את המפלצות שפצעו את רורי.
קיין לא רוצה לקחת סיכון עם רורי, ומביא אותה לבית המחסה של הופ ולוגאן. מיותר לציין, שהופ מאוד שמחה למצוא את חברתה רורי, שלא ראתה מאז שהיא ברחה מהמערה של המפלצות.
כל מה שרורי רוצה, זה לחזור לבית ילדותה, הבית שסבתה השאירה לה, הבית שמספיק מרוחק מאנשים, שם היא יודעת שלא יגיעו אליה החיזיונות. קיין לא מוכן לתת לרורי להיות ללא הגנה, ומצטרף אליה. משהו כמו ומושך אותו אליה. משהו שאין לו עליו שליטה.
לאחר שרורי לוקחת על עצמה את החיבור עם קיין, היא מגלה עולם שלם של קסם, עליו לא ידעה קודם לכן. רורי מחליטה לנצל את קיין, ומבטיחה לו להישאר איתו עד שימצאו את האחראי להשתקת חיזיונותיה.
מאורה, אחותה התאומה של סיביל, מתחבאת. היא מתחבאת בתוך בית המחסה של הופ. כאשר היא מבחינה בקיין, היא מחליטה לברוח מבית המחסה, ולקחת את הסיכון להיות לבד בחסות הלילה. מאז שאנגוס וגילדה נהרגו, גם היא, כמו סיביל,  שוחררה מההבטחה להישאר ילדה לנצח, וכעת היא אישה בוגרת גם בגופה. כאשר שלושה גברים מנסים להתחיל איתה, היא מגלה, שהכוח שלה חזר. מפחד, היא ממשיכה לברוח.
כשקיין מקבל שיחת טלפון להגיע לעזור לרונאן, הוא יוצא יחד עם רורי לעזרתו. שם הוא מגלה כי רייג', אביו של מוראק, הרוצה לנקום את מות בנו, שולח את מפלצותיו לאסוף את דמם של אלו אשר הוא רואה כאחראיים למות בנו. רייג' הוא אדון מפלצות רב עוצמה.
כאשר רונאן מגלה את זה, הוא שם מחסום מנטלי בין רייג' לרורי, שבינתיים, מנסה לגרום לה להרוג את קיין, כאשר המפלצות שלו תוקפות. רונאן וקיין יודעים שהמחסום לא יחזיק מעמד זמן רב, ועליהם להרוג את רייג' במהירות האפשרית.
כאשר פול ואנדרה מצטרפים אל קיין, רורי ורונאן, אנחנו מגלים הפתעה נוספת. אנדרה בהריון עם בן. פול שלא מעוניין להעמיד את אנדרה בסיכון נוסף, מחליט שהשניים יחזרו לדאבייר.
ג'וזף נכנס לחדרם של אנגוס וגילדה על מנת למצוא את רשימת החפצים הקסומים של גילדה. עצב ויגון עוטפים אותו. כל עוד היה עסוק, הוא יכל להתעלם מהם. לייקה, אחותו של מנהיג המשסעים, מוצאת את ג'וזף בחיפושיו אחרי הרשימה, ומבקשת ממנו ללמד את הילדים במה  שלמדה במהלך חייה. לייקה מסתירה סוד. גם היא תוראנאי. ג'וזף מרגיש שכאבו יורד כל פעם שלייקה בסביבתו, מרגיש שיש משהו בה שהיא מנסה להסתיר, אך מה?
כאשר המחסום של רונאן כמעט ונשבר, קיין אוזק אותו במרתף בית המחסה, בעוד הוא ורורי יוצאים לנסות להציל את אלה ואת בנה איתן, החצי אנושי חצי מפלצתי, שקונאל חטף לפני שברח מדאבייר. כאשר הם מגיעים למערה שאליה קונאל הגיע, הם מגלים כי רייג' נמצא שם, ונלחמים בו.
ג'סטיס מרגישה צורך בלתי מוסבר, לנסוע למקום אותו היא לא מכירה. כאשר היא מגיעה לבית מבודד, שלידו חונה טנדר שחור, היא מחפשת אחר סימן חיים. היא מוצאת את רונאן הכבול במרתף, כמעט ללא רוח חיים, מרוקן כמעט לחלוטין מדם. רונאן מבקש את דמה, והיא נותנת לו.
האם יצליחו קיין ורורי לנצח את רייג'? מה ייקרה לאלה ואיתן? האם יבינו קיין ורורי כי הם נועדו להיות אחד של השניה, ויסכימו לסמוך על אהבתם?
כל זה ועוד, בספר השביעי של מלחמות השומרים.

 Willing Sacrifice

ברוכים הבאים לספר האחרון בסידרה (בינתיים. אני עדיין מקווה שיהיו עוד).
הפעם, בניגוד לספרים האחרים, הספר הפעם סובב שלוש דמויות מרכזיות. טור, גרייס ובריניאה.
לאחר שגרייס הצילה את טור מהשיתוק שפשט בגופו, הוא לא ידע את נפשו. הוא נאלץ להילחם בחבריו, שימשיכו לנסות להציל את גרייס הגוועת לאיטה. הוא נאלץ להילחם בתיקווה הרבה, ההולכת ומתמעטת, שבריניאה הציעה לו, כאשר הגיעה לעולמם. הוא מחליט לברוח ולהרוג כמה שיותר מהמפלצות.
כאשר הוא נמצא בחדר מלונית קטן, ניקולס מוצא אותו, למרות שטור חשב שהוא נפטר מכל אמצעי המעקב האפשריים ששמו עליו, בין אם זה האפשרות לאיכון הטלפון שלו, או של הרכב בו נסע, או אי השימוש בכרטיס האשראי שלו, על מנת לשלם על דלק ואוכל.
שבעה חודשים. שבעה חודשים עברו מאז הוא מסר את הטיפול בחייה של גרייס לבריניאה. שבעה חודשים של גהנום, שבו הוא לא ידע מה קורה עם גרייס. הוא מאבד את כל הסבלנות שעוד נותרה לו, והוא מתפרץ על ניקולס, כשלפתע, הוא מוצא את עצמו בעולמה של בריניאה.
הכפר של גרייס ובריניאה, נמצא תחת מתקפה. לאחר שבריניאה מטפלת בפציעותיו מהלחימה, היא מזהירה אותו. גרייס אולי בחיים, אך היא לא זוכרת ממנו דבר. אסור לו לפגוע בגרייס.
גרייס מפחדת. היא מפחדת ממה שהיא לא זוכרת. היא מפחדת מהלוחם החזק והאימתני שבריניאה ביקשה שתטפל בו. היא מפחדת ממה שהוא גורם לה להרגיש. מפחדת ממה שהיא לא זוכרת לגביו למרות שהיא מרגישה שהיא מכירה אותו ממקום או זמן אחר.
טור מגלה למה בריניאה קראה לו. הוא גם מבין משהו אחר לגמרי. למה בריניאה בעצם נמצאת במצב שמחפשים גם אחריה. תעלומת חייה של בריניאה באה לפיתרון מפתיע במיוחד, ולא צפוי.
כאשר גרייס נפצעת, טור סוחב אותה עד לכפר. ההנאה שהחזקתה מביאה לו, גורמת לו להאט את צעדיו, גם אם זה לתת לשני ילדים מהכפר להתלות לו על רגליו, בזמן החזרה אל תוך הכפר. לאחר שבריניאה טיפלה בה, גרייס מוצאת את עצמה נמשכת אל עוצמתו של טור.
המייסונים, הבנאים, שהסולראק שלח, כמעט בלתי ניתנים להריגה, כך מזהירה בריניאה. הציידים אומנם קשיחים, אך הפטיש אותו טור לקח מאחד הציידים שהצליח להרוג, יכול לעזור לו להרוג את יתר הציידים, ולכן בריניאה שולחת את טור ואת גרייס לחפש קריסטלים שיעזרו להם בהמשך מסעם.
בריניאה משחררת את הזיכרון של גרייס לגבי מיקומם של הקריסטלים שיעזרו לה ולטור, זיכרון הוריה ואחיה של גרייס חוזר אליה. גרייס מבקשת מבריניאה שתעזור לה עם יתר זיכרונותיה. בריניאה מסרבת. משיכתם העזה של טור לגרייס מגיעה לגבהים חדשים. אבל זה אינו הזמן הנכון, או המקום הנכון.
טורי, אחותה של ניקה ואנדרה, רואה את המתרחש. היא נמצאת מספיק רחוק מהם, על מנת לא להתגלות. היא יודעת בדיוק מה טור רוצה מגרייס, ועד כמה גרייס פגיעה. היא לא רוצה שגרייס תיפגע, ומחליטה שברגע הנכון, היא תהרוג את טור. טורי יודעת עד כמה טור מושפע מתשוקתו, והיא מסרבת לתת לו לפעול על פיה.
כאשר גרייס מקבלת חזרה את כל זכרונותיה, בריניאה מזכירה לטור, שגרייס תשתמש בכוח הדיסקים על מנת להבריא אותו כל פעם מחדש. היא גם מספרת לו מאיפה הגיעו הדיסקים. בריניאה מציעה הצעה מפתה לטור. ברגע שתחזור מעולם הבית שלה, היא תהפוך את טור לבן אנוש ותמחק את זיכרונותיהם מהעולם האטאנסיאני.
כאשר גרייס גונבת את הקריסטלים המתפוצצים על מנת להרוס את השער בעצמה, ולא לתת לטור להפוך לאנושי, היא לא יודעת למה היא הכניסה את עצמה. לאחר שטור מגלה זאת, בריניאה שולחת אותו, יחד עם הפטיש שהוא לקח מאחד הציידים.
האם גרייס שרדה את הקרב? האם יחזרו לכדור הארץ? למה בריניאה כל כך חלשה?
הספר משאיר כמה שאלות פתוחות, ואני מאוד מקווה שהסופרת תכתוב עוד ספר בסידרה.
כל זה ועוד, בספר האחרון בסידרה. לבינתיים.

אז, מה בשורה התחתונה?
אז בסופו של דבר, האם אני ממליצה על הסידרה? כן. מאוד ממליצה.
זאת סידרה שמאוד קשה לבלוע. גם בתוך התת ז'אנר של הרומן המדע בדיוני. אבל יש כאן איזשהו ערך מוסף, בדיוק כפי שאני אוהבת, ובהחלט משאירה טעם של עוד.
הדמויות בספר גם לומדות על עצמן. המאבק שכל דמות נשית עוברת בכל ספר, הוא מאבק קשה, לוחמני, פוצע. חוסר האמונה של הדמות הנשית בעצמה, כל כך נוגע ללב, כל כך גורם לך לרצות לגונן עליה, ובנוסף להחטיף לה עם נבוט על הראש, שהגבר שהיא בחרה, שנבחר בשבילה, הוא הנכון.
גם המאבקים שהדמות הגברית של כל ספר עוברת, במיוחד סיפורם של מאדוק, איאן וקיין (וגם של ג'וזף), לא קלים. המאבקים האלה מעלים שאלות נוקבות וחודרות. האם באמת כולנו מסוגלים להגיע למצב, שבו "מכרנו" את נשמתנו לעבודתנו, לממשלתנו, למשפחתנו, עד כדי כך שנרגיש ריקים מבפנים? רעים מבפנים?
אבל צריך לקחת בחשבון, שזאת סידרה ארוכה. שמונה ספרים ונובלה אחת. הרבה טמון בתוך כל אחד מהספרים. המתח נבנה לכל אורך הסיפור, בתוך כל ספר, ולאורך כל הסידרה.
הספר השמיני השאיר אותי במתח מסויים, ואני מאוד מקווה שיהיה גם ספר תשיעי, כי חוץ מהסיפור של טור וגרייס, אני מאוד רוצה לגלות מה ייקרה עם טורי וניקולס. הם יכולים להיות זוג מעולה.
הסידרה בהחלט שווה כל רגע של קריאה. שאנון ק. בוטשר היא כותבת מוכשרת (שגם בעלה הוא סופר מוכשר לא פחות), שטווה את העולם של השומרים בשלמות מוחלטת, שלא משאירה רגע אחד של שלווה מיותרת, אין מילים מיותרות של תיאורים שאינם נחוצים.
ואם לצטט את הסופרת, מאחד הראיונות שהיא נתנה: "כמו שבעלי אמר לי, אם העלילה לא זורמת, תכתבי סצנה שבה מישהו שובר דלת או יורה במישהו". מה שמבטיח, אקשן בכל הצורות.
הספר הראשון בסדרה באמזון --->