להתאהב בסנט מרטין מאת ג'ודית מקנוט

סיקור אורח של ריצ'ל קורנפלד

מיטשל וואייט גדל כל חייו בלי לדעת מי הם הוריו האמיתיים וגדל אצל משפחה איטלקית שאימצה אותו. כאשר מיטשל מתבגר ומתחיל ללמוד בכל הפנימיות היקרתיות באירופה שלפי משפחתו קיבל אליהן מלגה יוקרתית.
במהלך לימודיו, מיטשל מתחבר לאחד מחבריו ללימודים שמזמין אותו לבלות בקיץ עם אביו איל ההון היווני שראה במיטשל פוטנציאל והחליט לטפח אותו כבן טיפוחים.

היום מיטשל וואייט הוא איש עסקים ממולח, מיליונר בכוחות עצמו וחשוד ברצח.
יום אחד מופיעים בפתח ביתו של מיטשל אחיו ומשפחתו שעליהם מיטשל לא ידע.
וויליאם ואייט אחיו למחצה של מיטשל מספר לו מי המשפחה שלו ומי הם הוריו ומזמין אותו להכירם ומספר לו על הכסף המשפחתי שמגיע לו.
כמה חודשים לאחר הפגישה ויליאם נעדר, אביהם נמצא מת והחשוד העיקרי הוא מיטשל.

קייט דונובן, עובדת סוציאלית קתולית משיקאגו, שאיבדה את אביה לא מזמן נוסעת עם החבר שלה מזה מספר שנים לחופשה באיי סנט מרטין לצורך התאוששות, אך נשארת שם לבד כשהחבר שלה חייב לחזור לארה"ב בגלל עבודתו.
 כשקייט יוצאת מאחת הממסעדה היא נתקלת בטעות במיטשל וכוס הבלאדי מרי שהחזיקה ביד נשפכת עליו, מובכת מהאירוע קייט מנסה לפצות אותו על האירוע, ומיטשל שהופנט מיופיה משכנע אותה שיצאו בערב לארוחה במסעדה.
בדרך לארוחת הערב שלהם קייט מתעקשת להציל ממוות כלב שנדרס ומסתובב במלון וארוחת הערב במסעדה הופכת לארוחת ערב בסוויטה של קייט.
ככל שהערב מתקדם, המשיכה בין קייט למיטשל מתקדמת גם היא, אך מכיוון שהיא מרגישה מחוייבת לחבר שלה מיטשל מציע לה שיאסוף אותה למחרת ויבלו ביחד במלון אחר, לאחר שיקחו את הכלב שהצילה לוטרינר.

קייט ומיטשל מבלים יום מושלם ביחד שהורכב משיחות, צחוקים, סקס ובילוי בקזינו וקייט שמרגישה חיה אחרי שנים שלא הרגישה ככה מחליטה להיפרד מהחבר שלה ולתת צאנס למערכת יחסים עם מיטשל.
קייט ומיטשל מסכמים שאחרי שתיפרד מהחבר שלה (שהגיע בטיסה לסנט מרטין להמשך החופשה שלהם) היא תפגוש את מיטשל.

"רגשות לא מוכרים גאו בחזהו של מיטשל. היא נועדה לו: הם נועדו זה לזה. אבל בהמשך היום, או מחר, יבוא גבר אחר לקחת אותה: גבר שיש לו זכות גדולה יותר עליה"
אך הגורל מתכנן להם משהו אחר וקייט לא מגיעה לפגישה שלה עם מיטשל.
כשקייט חוזרת שבורת לב לארה"ב היא מגלה שהחופשה לא לגמרי מאחוריה והיא לא מצליחה להוציא את מיטשל מהראש, במיוחד לאחר מפגש מקרי איתו באירוע צדקה שאליו הגיעה עם חברתה הטובה ביותר.

"מה ציפית למצוא שם, מותק - לב שבור של מאהב שננטש?"

כמעט 3 שנים עוברות עד שהגורל מפגיש את קייט ומיטשל שוב ...האם הם יצליחו להתגבר על העבר? האם הרגשות ההדדים עדיין קיימים?

הספר הזה הוא אחד מהרומנים האהובים עלי והוא עבר איתי תקופות טובות ותקופות קשות והוא מקבל אצלי 5 כוכבים.