הפרא מאת ג'נט דיילי.

סיקור אורח של חגית ברקוביץ.


דיאנה הצעירה, היא ביתו של המייג'ור, בעל חוות וסוסים רבים. במהלך שנות התבגרותה, עד לשנות העשרה שלה, היא היתה כל עולמו של אביה. יצאה עם הפועלים לפלצר עגלים, לרכב על סוסים, ולעזור בעבודות השונות בחווה.
כאשר אביה לפתע שוכר מנהל חווה חדש, ללא ידיעתה, דיאנה מרגישה פגועה.
פתאום אביה מחליט כי עליה ללבוש שמלות, להתנהג כמו העלמה הצעירה והמיוחסת שהיא.
הולט השקט ובעל המבע הקשוח, מגיע לחווה יחד עם בנו הצעיר, ג'יי, אותו גילה רק לאחרונה, לאחר שאימו נפטרה, והוריה יצרו עימו קשר, לעזור בגידול הילד. ג'יי מתלהב מיידית בסוסים הגיזעיים של המייג'ור, ודיאנה מבטיחה ללמדו לרכב, דבר אשר אינו מוצא חן בעיני הולט.
בעיני הולט, דיאנה היא לא יותר מאשר עלמה צעירה מפונקת, הרגילה שהכל נעשה כפי רצונה. למרות זאת, יחד עם עידודו של המייג'ור, הוא מאפשר לג'יי ולדיאנה להתיידד ולהתחבר.
ביום הולדתה השישה עשר, דיאנה המתוסכלת מהאהדתו הגוברת של המייג'ור כלפי הולט, פונה לחיקו של אחד מהפועלים הזוטרים של החווה, אשר מנצל את תמימותה.
דיאנה נתפסת בקלקלתה, מבויישת, והפועל מפוטר מהחווה. שינאתה של דיאנה חוצה גבולות חדשים.
בעידודו של המייג'ור, דיאנה הולכת ללמוד בקולג', ושם מכירה את רנדי. בחור צעיר ושאפתן, אשר סוחף אותה למערבולת רגשות. השניים מתחתנים, ולאחר מספר שנים מועט, מתגרשים, כאשר רנדי מפיץ על דיאנה שמועות על אי נאמנות.
מצבו הבריאותי של המייג'ור, לא מאפשר לו לפעול בחווה כבעבר, והוא סומך יותר ויותר על הולט בניהול השוטף של החווה, על שלל ההחלטות.
דיאנה חוזרת לחווה, מבויישת ומאוכזבת, מאמינה כי אינה נשית ונאהבת, מקווה כי השמועות לא הגיעו אל החווה, ויותר מזה, לא הגיעו לאוזניי המייג'ור.
הולט מרגיש דחייה ממעשייה, לכאורה, של דיאנה, ומנסה להרחיק אותה מג'יי, שאהבת הבוסר שלו, הפכה לאהבה ירוקת עין, ככל שהזמן חלף.
לאחר שדיאנה ניצלה את תמימותו הרבה של ג'יי ביום קיץ חם, הולט מחליט כי היא אינה טובה דיו על מנת להיות ביתו של המייג'ור, ואף לא לשהות בחברתו של בנו, אשר קם בניהם חוצץ.
לאחר שסוס ערבות לבן מצדיד מגיע לחווה, ו"חוטף" סוסות מהאורוות, יוצאת אחריו משלחת חיפוש, על מנת להחזיר את הסוסות, ואם אפשר, להרוג את הסוס.
ג'יי, אשר איננו מעוניין כי הסוס ימות, משכנע את דיאנה להצטרף, בטענה שאם המייג'ור אינו מעוניין שהסוס ימות, דיאנה היא היחידה שתוכל לשכנע את הולט לא להרוג את הסוס.
במהלך תהליך הרדיפה, מגלים הולט ודיאנה כי הם נמשכים זה אל זה. הולט נוטר טינה לדיאנה על כך שהוא נמשך אליה. הוא איננו מעוניין בכך.
כאשר הם ניצבים מול הסוס, הסוס פוגע והורג את אחד מפועלי החווה שהצטרפו למשלחת החיפוש, שמו של הפועל, רוב. רוב היה חבר נאמן, אם כי פטפטן, במהלך חייה של דיאנה. היא מרגישה
כאשר הסוס חוזר וחוטף עוד פעם סוסות, ג'יי משכנע גם הפעם את דיאנה לצאת למרדף אחר הסוס, למנוע מהולט להרוג אותו. הפעם, מתוודה דיאנה בפני ג'יי כי היא לא התכוונה להשלות אותו.

האם יהרגו את הסוס? האם אהבתם הרבה של דיאנה והולט תרחיק את ג'יי מהחווה? האם המייג'ור יקבל את הולט כבעלה של ביתו, וכבנו החוקי?

ג'נט דיילי טווה במילים סיפור לא רגיל, המתפרס על שטחיה הרבים של נבדה. הקסם במילים נשאר בלב הרבה לאחר שמסיימים לקרוא את הספר.