לעולם אין לסמוך על גבר מאת אן בארוז.

סיקור אורח של חגית ברקוביץ


הנרייטה גיבסון הכפרייה, מגיעה לעיר הגדולה, לונדון, בעקבות הגבר הצעיר בו היא מאוהבת, אשר לא מחזיר לה אהבה.
באחת המסיבות להן היא מוזמנת, וזאת אשר פותחת את הספר, היא בורחת אל המרפסת הגדולה והמוצללת, על מנת להחזיר לעצמה מעט משפיות דעתה, לאחר שאותו גבר צעיר זונח אותה לאנחות עבור מיס ווברלי הצעירה והמיוחסת, אשר נראית להנרייטה, יפה ומושכת יותר ממנה, מה שמביא אותה לסף דמעות.
בזמן שהיא מתחבאת לה בין הצללים, לורד דבן ההולל, יוצא אל אותה המרפסת בדיוק. מנסה להתחבא מהצביעות הנוטפת מהחברה הגבוהה של לונדון.
שקוע במחשבותיו, הוא אינו מבחין בה כלל, מתחבאת לה בין הצללים.
לאחר שאותה מיס ווברלי יוצאת גם כן אל המרפסת, על מנת לגרום ללורד דבן להתפס "בשעת מעשה" שלא נעשה כלל, בוחרת הנרייטה לצאת מן הצללים על מנת לעזור ללורד דבן להחלץ מן המצב אליו נקלע.
לורד דבן לא מבין מה יש בה, באותה עלמה כפרית חצופה, כנה ומצחיקה זו, שמלהיב כל כך את ייצריו, עד אשר הוא חושב אפילו על להפוך אותה לרעייתו החוקית, אם לצאצאיו ויורשיו החוקיים.
הוא רוקם בראשו מזימה, להשיג את הנרייטה לעצמו, תחת המסווה שהוא עוזר לה למצוא חתן  אשר תואם למעשה את מעמדה הרם יותר ממה שהיא, או החברה הלונדונית, חשבה אותה למחזיקה, כבת למשפחת סוחרים כפרית.

"הו, כמובן שכן. את לא משתמשת באף אחד מכלי הנשק שכל הנשים האחרות מנצלות בשדה הקרב של אולם הנשפים..." אומר לה לורד דבן, להראות לה עד כמה היא תמימה בדרכי החברה הגבוהה.
"אתה הגבר היהיר ביותר שבו נתקלתי מעולם!" מחזירה לו הנרייטה.

ככל שעובר הזמן, השניים מגלים שהם נהנים יותר ויותר מחברתו של השני, למרות כל אשר קורה ומתרחש סביבם.

האם ייתאהבו? האם יינשאו? מה ייקרה לאותו גבר צעיר שזנח את הנרייטה? מה ייקרה למיס ווברלי? כל כך הרבה דברים קורים ומתרחשים וזורמים.
בדרך כלל, אני לא אוהדת גדולה של הרומן ההיסטורי. אבל אן בארוז מעבירה את קורותיהם של הנרייטה ולורד דבן בכתיבה שוטפת וזורמת, שלא נותנת לכם להניח את הספר מהידיים.
סוף סוף, אנחנו פוגשים אישה, שאפשר באמת להגיד ש"יש לה ביצים", והיא עומדת איתנה מול הגבר, הגיבור הנגדי של הספר.