"מאהב מהאופל" סדרת הפגיון השחור מאת ג'יי.אר.וורד- סיקור אורח של יאניק מוסקונה

בצללי הלילה בקולדוול, ניו יורק, יש מלחמת טריטוריה קטלנית שמתרחשת בין ערפדים והרוצחים שלהם. בתוכם מתקיימת חבורה סודית של אחים שאין כמוהם. שישה ערפדים לוחמים אשר מגינים על הגזע שלהם אבל אף אחד מהם לא מתענג על הריגת אלה הרוצים במותם יותר מרת', מנהיג קבוצת הפגיון השחור.

לרת', הערפד האמיתי היחיד שנותר על פני כדור הארץ, יש חשבון פתוח עם הרוצחים שרצחו את הוריו לפני מאות שנים. אבל כאשר אחד מלוחמיו הנאמנים ביותר נהרג ומשאיר אחריו את בתו חצי הערפדית אשר אינה מודעת לקיומו ולגורלה, רת' חייב להוביל אותה לעולם המתים, עולם של חושניות מעבר לחלומות הפרועים ביותר שלה.

ראשית אומר, כי ביחס לז'אנר "הערפדים", מאהב מהאופל הפתיע אותי.
בניגוד לעולם הערפדים הקלאסי, בו הדרך להפוך לערפד הינה ע"י נשיכה, ב"מאהב מהאופל" שינתה הסופרת את כל הכללים. 

ב"מאהב מהאופל", אתה לא יכול להינשך או לשנות מישהו לערפד, אתה פשוט נולד ככה ואם לא ההפסד כולו שלך.

אחת הדמויות החושניות בספר, הינה אליזבת' (בת') אשר חיה חיים מאוד פשוט (ואם אומר בעדינות די משעממים...) כעובדת בעיתון בעיר בקולדוול והיא נואשת לחוות הרפתקה ולעזוב את העיר. בהפוך ממה שקיוותה, היא מתעוררת למציאות מפחידה, מטלטלת ומסוכנת אשר גורמת לה לרצות לברוח ולהתעורר מהסיוט.
רת', גבר סקסי, אכזרי, מלנכולי ומסוכן, עם מצפון מעונה וסוד שטילטל את חייו, נחלץ לעזרתה ועוזר לה לעבור את השינוי בחייה, כנאמנות לאחיו אשר נרצח בידי אויביהם.


"רת' היה מוכה הלם. והוא לא ערפד שאיבד את לשונו לעתים קרובות. לכל הרוחות. היא נאנקה שוב, גופה נע בגל חושני, רגליה נפתחות לרווחה. ניחוח העוררות המינית שלה הלם בו כמו אגרוף בבטן. אלוהים, הוא היה נופל על הברכיים אם לא היה יושב כבר ממילא".


המגע של רת' והמשיכה ביניהם, מהפנטת את אליזבת, משכרת אותה ומציתה בה את כל החושים. 
רת' מצד שני, שכל נגיעה בה מטריפה אותו, רוצה לכבוש אותה לעצמו ולהפוך אותה לשלו.
 

אני נשארתי עם טעם של עוד בפה...... ואתם?